آموزشکده مجازی فناوری اطلاعات

تغيير رنگ صفحه Sign in در ويندوز8

با اينکه هر جز ويندوز 8 براي هر نياز شما مي تواند مناسب باشد ، بعضي از تنظيمات در اعماق رجيستري مخفی شده اند.مانند تغيير رنگ صفحه Sign in که در اين مقاله از آي تي جو، نحوه تغيير رنگ صفحه را شرح خوا ..... ادامه مطلب

تغيير رنگ صفحه Sign in در ويندوز8 - www.ItJoo.Com

خاموش کردن کامل ويندوز 8 بدون غيرفعالسازي Hybrid Boot

ويندوز8 داراي ويژگي جديد Hybrid Boot مي باشد که زمان بوت شدن کامپيوتر را کاهش مي دهد. اما گاهي نياز هست که کامپيوتر را به روش کلاسيک و به طور کامل خاموش کنيد. در اين مقاله از آي تي جو نحوه انجام اين ک ..... ادامه مطلب

خاموش کردن کامل ويندوز 8 بدون غيرفعالسازي Hybrid Boot - www.ItJoo.Com

رهایی از وارد کردن پسورد به هنگام Wake Up در ویندوز 8

برای شما اکثر کاربران پیش آمده که بعد از wake up کردن کامپیوتر خود بخواهید بدون وارد کردن پسورد به صفحه دسکتاپ بروید .در این مقاله از آی تی جو روشی را برای این منظور در ویندوز 8 برایتان آموزش خواهیم د ..... ادامه مطلب

رهایی از وارد کردن پسورد به هنگام Wake Up  در ویندوز 8 - www.ItJoo.Com

چطور گوشی یا تبلیت اندرویدی خود را در حالت Safe Mode بوت کنیم؟

همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشین، در ویندوز حالتی موسوم به Safe Mode در دسترس است که در این حالت ویندوز بدون اجرای نرم افزار های جانبی نصب شده توسط کاربر بوت یا راه اندازی میشود. اهممیت این نوع ..... ادامه مطلب

چطور گوشی یا تبلیت اندرویدی خود را در حالت Safe Mode بوت کنیم؟ - www.ItJoo.Com
دسته بندی شده در :   کامپیوتر (ترفند)   ویندوز (مقالات)

همانند دیگر ورژن های ویندوز ، ویندوز 8 نیز برای برنامه ها ، پوشه ها ، فایل ها و عکس هایی که اخیرا در پوشه پروفایل کاربر استفاده شده اند ،شرتکات هایی را  به اسم Resent ذخیره می کند.

این شرتکات ها با اینکه به کاربر کمک می کنند تا به راحتی به آیتم هایی که تازه مورد استفاده قرار گرفته شده است ، دست یابد اما هر فرد مخربی می تواند با استفاده از این شرتکات ها به پوشه هایی که فایل های مهم کاربر در آنها قرار دارند ، دسترسی پیدا کند .
با اینکه در ویندوز 8 هم مانند ویندوز 7 و ویستا ، شما می توانید امکان ذخیره شدن این شرتکات ها را Disable کنید ، اما برای باز کردن و مشاهده سریع فایل هایی که تازه ویرایش کردید ، می تواند مفید باشد .
بنابراین ، Local Group Policy Editor ویندوز 8 راه حل آسان و خوبی را برای کاربران ارائه داده است که به ویندوز اجازه می دهد تا به طور اتوماتیک تمام شرتکات های مربوط به فایل های اخیر و همچنین Jump List آیتم ها را به هنگام خروج از سیستم ، پاک کند .
لازم است که یک گزینه را Enable کنید ، در نتیجه نیازی نیست به هنگام هر بار خارج شدن از سیستم شرتکات های برنامه های اخیر را پاک کنید .
قبل از شروع کار باید مطمئن شوید که به عنوان Administrator وارد سیستم شده اید یا اختیارات لازم را جهت انجام تغییرات در Local Group Policy را دارید .
در ابتدا به منوی Start رفته و gpedit.msc را تایپ کنید.از قسمت چپ ، Apps را انتخاب کنید و gpedit را از پنجره اصلی انتخاب کنید .
 
 
پس از باز شدن پنجره Local Group Policy Editor مسیر زیر را دنبال کنید :
Configuration --> Administrative Templates --> Start Menu and Taskbar
در محل مربوطه بر روی  Clear history of recently opened documents on exit دو بار کلیک کنید .
 
 
در پنجره باز شده گزینه Enabled را بزنید و روی Apply کلیک کنید .بدین ترتیب ویندوز هنگام خروج از سیستم یا Restart و یا خاموش کردن ، تمام شرتکاتهای فایل های اخیر و آیتم های Jump List را پاک خواهد کرد .
 
 
حالا Local Group Policy Editor را ببندید و با زدن دکمه های Windows+R پنجره Run را باز کنید و gpedit/force را تایپ کنید تا عملیات جدید اعمال گردند .
 
 
سپس سیستم را Restart کنید تا چک کنید که شرتکات های فایل های اخیر آیتم های Jump List پاک می شوند یا خیر !!
 
همیشه موفق و آی تی جو باشید.
 
عکس پروفایل نویسنده
الهام پور عبدالله
21 ساله دانشجوي فناوری اطلاعات دانشگاه تبريز هستم، در زمينه هاي برنامه نويسي وب و ويندوز مهارت دارم، زبان برنامه نویسی مورد علاقه من جاوا است و البته به شبکه ها و امنيت شبکه ها نیز علاقه دارم و عضو انجمن رمز ايران می باشم، جهت ارائه ترفند ها و مقالات آموزشی در خدمت کاربران آی تی جو مي باشم.

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 |
تعداد بازدید : 2875 |
3 نظر
Gravatar

ممنون، روش جالبی بود، ولی خوشبختانه کسی با کامپیوتر من کاری نداره! البته معمولا کامپیوتر من باز هست و باهاش کار می کنم:) و فرصتی برای دیگران نمی مونه!

ItJoo

سعید محمدی اقدم
جمعه 15 اردیبهشت 1391

Gravatar

مرسی خانم پور عبدالله. با سعید جان موافقم در این مورد! برای حفظ حریم شخصی دونستن این نکات ضروریه!

ItJoo

رامین غلامی
شنبه 16 اردیبهشت 1391

Gravatar

خواهش می کنم.بنظر من این مسئله مهمی که کسی نتونه از سیستممون سواستفاده کنه!برا این منظورم میشه ازین ترفند استفاده کرد .

ItJoo

الهام پورعبدالله
شنبه 16 اردیبهشت 1391

نظرات :

نام :
ایمیل :
وبسایت / وبلاگ :
خصوصی :
مشخصات شما حفظ شود :
پیام :
امتیاز به آی تی جو