آموزشکده مجازی فناوری اطلاعات

تغيير رنگ صفحه Sign in در ويندوز8

با اينکه هر جز ويندوز 8 براي هر نياز شما مي تواند مناسب باشد ، بعضي از تنظيمات در اعماق رجيستري مخفی شده اند.مانند تغيير رنگ صفحه Sign in که در اين مقاله از آي تي جو، نحوه تغيير رنگ صفحه را شرح خوا ..... ادامه مطلب

تغيير رنگ صفحه Sign in در ويندوز8 - www.ItJoo.Com

خاموش کردن کامل ويندوز 8 بدون غيرفعالسازي Hybrid Boot

ويندوز8 داراي ويژگي جديد Hybrid Boot مي باشد که زمان بوت شدن کامپيوتر را کاهش مي دهد. اما گاهي نياز هست که کامپيوتر را به روش کلاسيک و به طور کامل خاموش کنيد. در اين مقاله از آي تي جو نحوه انجام اين ک ..... ادامه مطلب

خاموش کردن کامل ويندوز 8 بدون غيرفعالسازي Hybrid Boot - www.ItJoo.Com

رهایی از وارد کردن پسورد به هنگام Wake Up در ویندوز 8

برای شما اکثر کاربران پیش آمده که بعد از wake up کردن کامپیوتر خود بخواهید بدون وارد کردن پسورد به صفحه دسکتاپ بروید .در این مقاله از آی تی جو روشی را برای این منظور در ویندوز 8 برایتان آموزش خواهیم د ..... ادامه مطلب

رهایی از وارد کردن پسورد به هنگام Wake Up  در ویندوز 8 - www.ItJoo.Com

چطور گوشی یا تبلیت اندرویدی خود را در حالت Safe Mode بوت کنیم؟

همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشین، در ویندوز حالتی موسوم به Safe Mode در دسترس است که در این حالت ویندوز بدون اجرای نرم افزار های جانبی نصب شده توسط کاربر بوت یا راه اندازی میشود. اهممیت این نوع ..... ادامه مطلب

چطور گوشی یا تبلیت اندرویدی خود را در حالت Safe Mode بوت کنیم؟ - www.ItJoo.Com
دسته بندی شده در :   ویندوز (مقالات)

مقدمه: در این مقاله در مورد چگونه نصب و بوت کردن دوگانه ویندوز 8 همراه با ویندوز 7 یا ویندوز ویستا در صورتی که ویندوز 7 یا ویستا از قبل نصب شده باشند را خواهید آموخت.

یادداشت: نیازمندی های سیستمی Windows 8 Developer Preview
ویندوز 8 بهتر از ویندوز 7 یا ویستا که در روی همان قطعاتی که کار می کنند، عمل کار می کند:
1 گیگا هرتز (GHz) یا پردازنده های 32 بیت (x86) یا 64 بیت (x64) سریعتر
1 گیگابایت (GB) رم (32-Bit) یا 2 گیگابایت رم (64-Bit)
16 گیگابایت فضای هارد دیسک خالی برای 32 بیت یا 20 گیگابایت فضای خالی برای 64 بیت
کارت گرافیک DirectX 9 با راه انداز WDDM 1.0 یا بالاتر
و برای لذت بردن از ورودی لمسی نیازمند یک صفحه نمایش با پشتیبانی از چند لمسی هستید.

مثال: صفحه "Choose an operating system" در هنگام راه اندازی
نکته: این یک صفحه "مدیریت بوت ویندوز" است که ویندوز 8 به شما اجازه می دهد تا وقتی که شما بوت می شوید یا رستارت می شوید یکی از ویندوز 8 یا ویندوز 7 را انتخاب کنید. با کلیک کردن بر روی لینک "Change defaults or choose other options" در پایین صفحه، به شما اجازه خواهد داد تا زمان بوت شدن خودکار برای سیستم عامل پیشفرض را تغییر دهید، سیستم عامل پیش فرض که بعد از زمان تعیین شده اجرا می شود را تغییر دهید و یا یک گزینه Recovery را انتخاب کنید.


روش کار:
1- ویندوز 7 یا ویستا را اجرا کنید و سپس با حساب کاربری مدیر(administrator) وارد شوید، برای اینکه شما می خواهید ویندوز 8 را نصب کنید به یکی از مراحل 2 یا 3 زیر رجوع کنید.
2- اگر شما هنوز یک پارتیشن خالی برای نصب ویندوز 8 دارید
    الف) به مرحله 4 رجوع کنید.
3- اگر شما مایلید پارتیشنتان را جهت نصب ویندوز 8 کوچک کنید
    الف) کوچک کردن یک پارتیشن، مثلا پارتیشن ویندوز 7 (مثال درایو C:)، در برنامه Disk Management برای پارتیشن هایی که حد اقل 20 گیگابایت (20480 مگابایت چون هر 1 گیگابایت برابر 1024 مگابایت است) فضای خالی جهت نصب ویندوز 8 دارند، صورت می گیرد. (تصاویر زیر را مشاهده کنید)


4- جهت چگونگی نصب ویندوز 8 به یکی از مراحل 5 یا 6 در زیر بروید.
5- برای نصب ویندوز 8 در راه اندازی برای راه اندازی دوگانه با ویندوز 7 یا ویستا
    الف) دی وی دی یا حافظه فلش نصب ویندوز 8 را بگذارید یا متطل کنید و کامپیوتر خود را جهت راه اندازی از رسانه نصب ویندوز 8 رستارت کنید.
    ب) به مرحله 7 بروید.
6- جهت نصب ویندوز 8 از داخل ویندوز 7 یا ویستا برای راه انداز شدن دوگانه
    الف) مرحله ب یا ج را بسته به اینکه شما از دی وی دی یا حافظه فلش استفاده می کنید یا از یک ISO ویندوز 8.
    ب) دی وی دی یا حافظه فلش نصب ویندوز 8 را وارد کنید. در پنجره کامپیوتر، بر روی دی وی دی یا حافظه فلش نصب ویندوز 8 راست کلیک کرده و سپس Open را کلیک کنید، به مرحله "د" از 6 بروید.
    یا
    ج) بعد از اینکه یک نرم افزار رایگان مثل 7-Zip را نصب کردید، بر روی فایل ISO ویندوز 8 راست کلیک کنید و زیرمنوی Extract Files را از منوی 7-Zip کلیک کنید، فایل های درون ISO را در پوشه ای (مثل WindowsDeveloperPreview) در دسکتاپ ویندوز 7 یا ویستای خود استخراج کنید و زمانی که عمل استخراج کردن فایل ها تمام شد، پوشه را باز کنید. به مرحله "د" از 6 رجوع کنید.

    حالا
    د) اول پوشه SOURCE را باز کنید و سپس فایل Setup.exe درون پوشه SOURCE را اجرا کنید(تصویر زیر را ببینید)
هشدار: اگر شما فایل Setup موجود در پوشه ریشه را به جای فایل Setup موجود در پوشه SOURCE را باز کنید، ویندوز 8 به جای اینکه به همراه ویندوز 7 یا ویستا نصب شود، ویندوز فعلی شما به ویندوز 8 ارتقاء می یابد.


ه) بر روی گزینه Go Online to get the latest updates for installation کلیک کنید. (تصویر زیر را ببینید)


    س) توسط مرحله 7 ادامه دهید.
7- شما الان تمام شده اید، یک نصب سالم از ویندوز 8 را به یکی از هارد دیسک خالی یا پارتیشن از مرحله 2 یا فضای خالی که در مرحله 3 ساخته بودید را انجام دهید، از انتخاب  نکردن پارتیشن ویندوز 7 یا ویستا برای نصب ویندوز 8 اطمینان حاصل فرمایید، اگر شما این کار را انجام دهید، ویندوز 8 با ویندوز فعلی جایگرین خواهد شد.
نکته: تصویر زیر مرحله 6 از آموزش نصب تمیز است.


8- زمانی که تمام شد، شما در ویندوز 8 خواهید بود وقتی زمان انتظار برای شروع سیستم عامل پیشفرض تمام شد، رستارت کردن ویندوز 8 به شما اجازه خواهد داد تا سیستم عاملی را که مایلید شروع شود را انتخاب کنید، شبیه مثال موجود در بالای آموزش.


منبع: eightforums

عکس پروفایل نویسنده
سعید محمدی اقدم
20 ساله دانشجوی کاردانی کامپیوتر دانشگاه فنی ارومیه هستم، بیشتر فعالیت های من در زمینه تجزیه و تحلیل سیستم های نرم افزاری؛ برنامه نویسی تحت وب و ویندوز؛ طراحی و توسعه وبسایت می باشد، به دنیای 0 و 1 ها علاقه شدیدی دارم و از باید های زندگی من است، ورزش؟ می خواستم خودم بگم که به شنا و کوه نوردی علاقه بسیاری دارم :)
سعید محمدی اقدم را دنبال کنید :نویسنده در فیس بوک

جمعه 22 مهر 1390 |
تعداد بازدید : 5585 |
2 نظر
Gravatar

ممنون سعید جان - دستت درد نکنه

ItJoo

یاسین اسدنژاد
جمعه 8 اردیبهشت 1391

Gravatar

ba salam va khaste nabashid man in karayi ke goftin tak be tak kardam faghat windows sevenam kar nakard vaghti tu boot gozine seveno entekhab mikardam kampiuter rah andazi mishod va safheye start up repair bala miumad man kolan tosh hang kardam shoma begid eshkal az chiye

ItJoo

ناصر
پنجشنبه 11 خرداد 1391

نظرات :

نام :
ایمیل :
وبسایت / وبلاگ :
خصوصی :
مشخصات شما حفظ شود :
پیام :
امتیاز به آی تی جو